Страхове шахрайство. Як уникнути обману? Без категорії ⋆ strahovka-24
 Страхове шахрайство. Як уникнути обману?

Страхове шахрайство. Як уникнути обману?

Spread the love

За статистикою, 9 із 10 випадків шахрайства у страховій сфері припадає на сферу автострахування (укладення договорів автоцивілки та КАСКО). А сума збитків лише на перші 6 місяців поточного року перевищила 27 млн ​​дол.!

До найпоширеніших методів відносяться:

• Розкрадання компенсаційних виплат, які належать застрахованій особі.

• Незаконне присвоєння страхових премій.

• Умисне пошкодження застрахованого транспортного засобу.

• Інсценування викрадення ТЗ.

З кожним роком вигадують нові способи обману страхових компаній. Але й фахівці не сплять, постійно вдосконалюючи та впроваджуючи різноманітні способи протидії шахраям.

Ситуація на сьогодні

Зараз виділяють два важливі напрями у роботі страховиків:

1. Детальне розслідування справи (як у справжньому детективі) – аналіз заяви застрахованої особи, ситуації, обставин тощо. Ціль проста – виявити ознаки страхового шахрайства, або виключити підозру в їх присутності. Для виявлення інсценування використовують спеціальні індикатори.

Прикладом у страховій практиці є випадок, коли займання авто сталося в глухій місцевості, і під час проведення розслідування експертам дивом вдалося зустріти випадкового свідка, який бачив, як троє людей облили машину бензином і потім вона спалахнула.

2. Проведення низки експертиз, здатних виступати вагомою основою для ухвалення відповідного рішення судових органів. Висновок експерта допомагає встановити причинно-наслідкові зв’язки між подіями, що відбулися, і діями застрахованої особи. Наприклад, для встановлення обставин займання ТЗ використовують пожежно-технічну експертизу. Вона дозволяє встановити точні причини пожежі та джерела займання.

Як і сталося в прикладі, що трапився з авто дорогого сегмента, яке нібито випадково спалахнуло в процесі руху.

Але після ретельної експертизи було доведено вину шахраїв і замість виплати круглої суми за страховкою, на яку вони розраховували – заслужено отримали кримінальне покарання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Корисні посилання

Підписатися на новини

Підпишіться на наші останні новини та статті. Ми не надсилатимемо вам спаму.

Copyright © 2022. Всі права захищені.

logo-strahovka-24-light-ua