Страхування від крадіжки особистих даних Без категорії ⋆ strahovka-24
 Страхування від крадіжки особистих даних

Страхування від крадіжки особистих даних

Spread the love

Кроки та поради, які допоможуть вам захиститися від крадіжки особистих даних

Жертви крадіжки особистих даних часто витрачають місяці або роки на відновлення своїх банківських рахунків після шахрайства. За допомогою порад з нашої статті захистіть себе від викрадення особистих даних.

Що таке крадіжка особистих даних?

Крадіжка персональних даних – це захоплення особистої інформації, наприклад, такої як номери банківських рахунків, паспортних даних або навіть даних про страхування (такі випадки теж бувають, не дивуйтеся).

Ці злочини зазвичай носять фінансовий характер. Наприклад, викрадачі особистих даних зазвичай:

  • Використовують номера вкрадених кредитних карт.
  • Знімають гроші з викрадених банківських рахунків.
  • Відкривають неавторизовані кредитні карти.
  • Несанкціоновано отримують грошові кошти.

У деяких більш складних схемах злочинці навіть можуть використовувати вкрадену особисту інформацію, щоб отримати роботу, оформити страховий поліс, орендувати житло або отримати кредит на ім’я жертви.

Як викрадачі заволодівають інформацією?

  • Крадіжка або отримання іншим способом фізичних документів. Багато випадків заволодіння особистими даними є результатом втрати або крадіжки гаманця, паспорта або водійських прав, банківської або кредитної карти або іншого фізичного документа. Деякі з магазинів для оформлення бонусних або знижкових карт можуть як і раніше вимагати вашу особисту інформацію в своїх письмових заявах – були випадки, коли ці заяви були вкрадені і використані викрадачами особистих даних. Більш безстрашні злодії використовують старомодні методи – копаються в викинутому смітті для збору фінансової інформації.
  • Крадіжка або заволодіння обладнанням. Ваш смартфон, ноутбук, флеш-накопичувачі та інші електронні пристрої зберігання даних є багатим джерелом вашої особистої інформації.
  • Отримання інформації за допомогою телефонних дзвінків. Якщо ви самі не ініціювали телефонний дзвінок, не повідомляйте абонентам ніяких особистих даних. Не забувайте, що законні фінансові організації намагаються забезпечити безпеку інформації і не будуть просити вас надати її по телефону.
  • Шляхом отримання особистої інформації через Інтернет. Деякі схеми крадіжки особистих даних використовують онлайн-шахрайство, наприклад «фішинг», коли злодії відправляють електронні запити під виглядом фінансових або інших онлайн-організацій, для отримання конфіденційної інформації про акаунт. Крадіжка особистих даних є потенційною проблемою, коли комп’ютерні сервери у великих установах зламуються, а також при здійсненні покупок в Інтернеті на веб-сайтах або через додатки, на яких не передбачені заходи безпеки.

Які наслідки крадіжки особистих даних?

Люди, які стали жертвами шахрайства з викраденням особистих даних часто проходять довгий і болісний шлях до відновлення. Залежно від серйозності завданих збитків, процес відновлення може зайняти від декількох тижнів до декількох років. Бувають настільки серйозні випадки, коли навіть доводиться отримувати нові документи, в тому числі новий паспорт. Ті, хто був об’єктом шахрайства і надалі можуть зазнавати труднощів з отриманням кредиту та навіть з працевлаштуванням.

Чи покриває страхування випадки крадіжки особистих даних?

У разі з більшостю кредитних карт, як тільки ви повідомляєте про зникнення карти, ви несете відповідальність тільки за встановлену суму. Поліси страхування майна (такі, як страхування орендарів) можуть забезпечувати захист обмеженою суми готівки від втрати.

Однак крадіжка особистих даних пов’язана не тільки з фінансовими втратами, але і з далекосяжними наслідками, такими як нанесення шкоди вашому кредиту і репутації, для вирішення яких може знадобитися багато часу і платних професійних знань. В результаті багато компаній тепер надають страхові продукти, які не тільки покривають витрати, пов’язані з відновленням після крадіжки особистих даних, але також надають послуги самого «відновлення», щоб зробити цей процес простіше і швидше.

Поради щодо запобігання крадіжки особистих даних

• Зведіть до мінімуму обсяг особистої інформації в гаманці або сумочці. Не носіть з собою додаткові банківські картки або паспорт, крім випадків крайньої необхідності.

• Бережіть свою банківську карту при здійсненні покупок. Будьте пильні щодо хороших звичок при зберіганні карти – наприклад, візьміть за правило тримати гаманець в руці, поки персонал не поверне вашу карту. Не ставайте жертвою зловмисників, які можуть перебувати поблизу – прикривайтеся рукою при використанні банкоматів і будьте уважні до оточуючих, повідомляючи особисту інформацію по телефону.

• Завжди беріть квитанції за фінансовими операціями, в тому числі в банкоматах і терміналах. Не викидайте їх в громадські сміттєві баки, не залишайте на прилавку і не кладіть в сумку для покупок, звідки вони можуть легко випасти або бути вкрадені.

• Не розголошуйте особисту інформацію. По телефону, поштою або через Інтернет не повідомляйте ніякої особистої інформації, якщо ви не ініціювали контакт. А також, якщо не впевнені, що знаєте, з ким маєте справу, і що лінія для дзвінка безпечна.

• Будьте обережні при здійсненні покупок в Інтернеті. Використовуйте тільки безпечні веб-сайти, які пройшли перевірку безпеки. Перед тим, як відправляти особисту або фінансову інформацію через веб-сайт, перевірте зображення заблокованого замка в рядку стану браузера. Переконайтеся, що використовуєте «https: //» (а не http: //) у вікні браузера – «s» вказує на більше значення рівня безпеки. Якщо у вас є які-небудь сумніви з приводу достовірності веб-сторінки, зв’яжіться з власником сайту, щоб переконатися.

• Будьте в курсі «фішингу» і «фармінгу». У цьому шахрайстві злочинці використовують підроблені електронні листи і веб-сайти, щоб видати себе за законні організації. Будьте обережні при відкритті електронних листів з невідомих джерел, вкладень в листах і повідомлень, які миттєво з’являються. Ніколи не повідомляйте по електронній пошті особисту, фінансову інформацію або інформацію, пов’язану з будь-якими паролями.

• Переконайтеся, що на вашому комп’ютері встановлена ​​остання версія системи безпеки. Встановіть на свій комп’ютер брандмауер, анти-шпигунське ПЗ і антивірусні програми і регулярно оновлюйте їх.

• Слідкуйте за своїми рахунками. Не покладайтеся лише на банк, щоб попередити вас про підозрілу активність. Уважно стежте за виписками по вашому рахунку, щоб переконатися, що всі транзакції точні. Якщо ви підозрюєте проблему, негайно зверніться в банк або компанію, яка обслуговує вашу карту.

• Замовте копії вашого кредитного звіту і перевірте на наявність помилок. Ваш кредитний звіт містить інформацію про те, де ви працюєте і живете, які кредитні рахунки були відкриті на ваше ім’я, як ви оплачуєте свої рахунки, а також про те, чи залучалися ви до відповідальності. Переконайтеся, що ці звіти точні і включають тільки ті дії, які ви дозволили.

• Використовуйте безпечні паролі. Уникайте використання легко доступної інформації, такої як дівоче прізвище вашої матері, дата вашого народження, будь-яка частина вашого номера телефону, а також будь-які серії послідовних номерів. Якщо ви підозрюєте, що з вашою карткою виникла проблема, змініть пароль.

• Знищуйте документи з особистою і фінансовою інформацією, а не просто викидайте їх у смітник. Включаючи будь-які документи з номерами банківських і кредитних карт, виписки з банківського рахунку, квитанції про оплату та ін.

Що робити, якщо ви все ж стали жертвою крадіжки особистих даних

Якщо у вас стався випадок, при якому ваша особиста інформація могла потрапити до зловмисників, наприклад, вкрадений гаманець або банківські карти або шахрайство з фішингом, негайно повідомте про це в компанію, що випустила карту, до відповідних фінансових установ і в поліцію. Попросіть копію звіту з поліції (він вам знадобиться, якщо у вас є страховий поліс, що покриває крадіжку особистих даних і ви хочете подати заяву про відшкодування збитку).

Також в Україні є адміністративний орган, що займається захистом особистих даних – це управління з питань захисту персональних даних Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Якщо ви підозрюєте, що стали жертвою фішингу або іншого інциденту електронного шахрайства, негайно повідомте про інцидент в будь-яку з ваших фінансових або банківських установ, які можуть бути скомпрометовані, і зареєструйте попередження про шахрайство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Корисні посилання

Підписатися на новини

Підпишіться на наші останні новини та статті. Ми не надсилатимемо вам спаму.

Copyright © 2022. Всі права захищені.

logo-strahovka-24-light-ua